La femme Nikita - Section One - portal

Temat: 6500 kanałów w Unii Europejskiej
6500 kanałów w Unii Europejskiej

Według Europejskiego Obserwatorium Audiowizualnego w Unii Europejskiej i krajów kandydujących (Chorwacja i Turcja) można odbierać ponad 6500 kanałów telewizyjnych. Organizacja z siedzibą w Strasburgu zabrała dane z 29 europejskich krajów. Zgodnie z obserwatorium obecnie jest 5068 działających kanałów, z tego 4663 pochodzi z UE, a 405 z dwóch krajów kandydujących (Turcja, Chorwacja).

Jest 381 ogólnokrajowych kanałów naziemnych analogowych lub cyfrowych; 2473 kanałów jest dostępnych za pośrednictwem sieci kablowych, drogą satelitarną lub IPTV. Wielka Brytania ma największą liczbę kanałów - 883. W Niemczech jest 300, we Włoszech - 284, we Francji - 252 a w Hiszpanii - 199.

Wielka Brytania szczyci się tak dużą liczbą kanałów ze względu na obecność wielu stacji produkowanych w kraju, ale przeznaczonych na rynki zagraniczne.

info:http://satkurier.pl/news/43439/6500-kanalow-w-unii-europejskiej.html

Źródło: tvsat-pl.info/index.php?showtopic=14980Temat: W walce o EIT we Wrocławiu.
Eurodeputowany Jan Kułakowski, były negocjator w procesie przyjmowania Polski do Unii Europejskiej, gasi nasz entuzjazm. Sądzi, że nasze szanse są niewielkie, a liderem wyścigu jest dziś Budapeszt.
Kułakowski dodaje, że do tej pory nie zauważył dostatecznie mocnego zaangażowania i chęci walki ze strony naszego rządu i samego premiera.mówi się o dwóch możliwych scenariuszach podczas piątkowej rady ds. konkurencyjności. Pierwszy: główną siedzibę EIT dostanie Budapeszt, a Wrocław - niejako na otarcie łez - otrzyma zapewnienie, że trafi do nas jeden z tzw. węzłów wiedzy, czyli tematycznych jednostek badawczych tworzących EIT.
Drugi, mniej dla nas optymistyczny scenariusz przewiduje, że Słowenia nie poradzi sobie z trudnym wyborem i przesunie go na późniejszy termin, kiedy przewodnictwo w Unii obejmie Francja. Wtedy do gry o główną siedzibę EIT mogłyby włączyć się Strasburg czy Bruksela.
Władze Wrocławia zdają sobie sprawę, że nasze szanse nie są wielkie. Wczoraj, wspólnie z wrocławskimi uczelniami, podpisały list intencyjny z amerykańską firmą Autodesk, dużym producentem oprogramowania dla przemysłu, architektury, budownictwa, mediów i rozrywki.
Źródło: forum.investmap.pl/viewtopic.php?t=1690


Temat: Przedstawicielstwo PE w Katowicach
UE/Sześć miast-kandydatów do siedziby drugiego biura PE w Polsce

2010-01-19 13:43

19.01. Strasburg (PAP) - W ciągu kilku tygodni polscy europosłowie powinni wybrać w głosowaniu miasto, gdzie znajdzie się druga siedziba Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce. Będą wybierać spośród sześciu miast: Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Katowic, Rzeszowa i Poznania - dowiedziała się PAP we wtorek od źródeł bliskich przewodniczącemu PE.

We wtorek przewodniczący PE Jerzy Buzek poinformował w liście wysłanym do polskich europosłów o sześciu miastach, które znalazły się na "krótkiej liście" wyłonionej z 11 początkowo zgłoszonych kandydatów.

Trzy z nich: Wrocław, Kraków i Gdańsk zostały wybrane na prośbę Buzka przez dyrektorów ds. komunikacji w PE i Komisji Europejskiej (odpowiednio Francescę Ratti i Klausa Stoerensena) "na podstawie zobiektywizowanych kryteriów". We wtorek Jerzy Buzek rozszerzył tę listę o dodatkowe trzy miasta: Katowice, Rzeszów i Poznań, tak by "europosłowie mieli większy wybór".

Jak tłumaczyły źródła PAP, "sprawa budzi ogromne emocje" wśród rywalizujących ze sobą europosłów, zabiegających, by to w ich mieście znalazło się biuro PE. Buzek nie chciał ograniczać ich wyboru tylko do trzech miast.

Chodzi o drugie, po warszawskim biuro informacyjne PE w Polsce. Będzie mieć charakter regionalny i zatrudniać do czterech osób, podczas gdy biuro w Warszawie, którego szefem jest Jacek Safuta, zatrudnia siedem. Biura PE w krajach członkowskich zajmują się promocją, służą pomocą dziennikarzom, organizują panele dyskusyjne i konferencje z udziałem eurodeputowanych, publikują materiały informacyjne o PE i Unii Europejskiej.

Jeśli polscy posłowie porozumieją się i szybko dokonają wyboru, nowe Biuro PE rozpocznie prace od przyszłego roku. Każdy z 50-osobowej delegacji polskich europosłów będzie mieć prawo głosu, także Jerzy Buzek.

Inga Czerny(PAP)

icz/ kar/ dym/
Źródło: forum.gkw24.pl/viewtopic.php?t=3060


Temat: W walce o EIT we Wrocławiu.
lidia_geringer_de_oedenberg 12.03.08, 17:16

W artykule "Parlament Europejski uchwalił powstanie EIT" aż roi się od błędów,
począwszy od tytułu.

1.Parlament Europejski przegłosował projekt utworzenia europejskiej uczelni
technicznej EIT - tymczasem nie będzie nowej uczelni przegłosowaliśmy projekt
utworzenia sieci łączącej istniejące już instytuty naukowe.

2. Już w tym roku instytut ma dostać z kasy Unii 308 mln euro - pomyłka, 308 mln
to jest kwota na 6 lat, w tym roku jedynie 3 mln !

3. Na pierwsze sześć lat jego działalności Unia przeznaczyła aż 2,4 mld euro -
powinno być : brakuje 2 mld euro (!) - ponieważ mamy tylko 308 mln. Resztę mają
pokryć przyszli inwestorzy.

4. Polscy eurodeputowani jednogłośnie go poparli - za odrzuceniem wniosku
głosowali Ryszard Czarnecki, Marcin Libicki, od głosu wstrzymał się Zbigniew
Kuźmiuk ( po głosowaniach dwaj pierwsi panowie złożyli korekty, które nie mogą
jednak zmienić wyniku glosowania ).

5. O siedzibę Instytutu stara się Wrocław, Budapeszt, Wiedeń, a od wtorku
również Strasburg . A to nowina, Strasburg nie stara się, wręcz przeciwnie -
popiera w staraniach Wrocław, ponieważ sam nie chce stracić siedziby Parlamentu
Europejskiego.

Z poważaniem dla czytelników Gazety Wyborczej i gazeta.pl

Lidia Geringer de Oedenberg
Poseł do Parlamentu Europejskiego
sprawozdawca komisji opiniodawczej w sprawie EIT dla Komisji Prawnej

źródło:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...857869&v=2&s=0
Źródło: forum.investmap.pl/viewtopic.php?t=1690
Szablon by Sliffka (© La femme Nikita - Section One - portal)